5 Adımda Samsung Galaxy S4 Android 4.4 Root Yapma (Resimli Anlatım)


Samsung, Galaxy S4 model akıllı telefonlarına Android'in son güncellemesi olan 4.4 KitKat'i yayınladıktan sonra telefonunda özgürlüğüne düşkün insanlar bu yeni sürümde telefonu "Root" etmenin yollarını aramaya başladı.

Sizin için hazırladığımız bu rehberde 5 adımda akıllı telefonunuza root yapmanızı göstereceğiz. İşte 5 adımda Samsung Galaxy S4 akıllı teleofonunuza root yapmanın yolu;


1. Adım: Gerekli olan SGS4 Root dosyası, Odin 3.07 programı ve Galaxy S4 USB Driver'larını aşağıdan indirin.


1- SGS4 Root dosyasını indirmek için buraya tıklayın!
2- Odin 3.07 programını indirmek için buraya tıklayın!
3- Galaxy S4 USB driverlarını indirmek için buraya tıklayın!

2. Adım: Telefonunuzdan Ayarlar'a, ardından Geliştirici Seçenekleri'ne girin ve USB Hata Ayıklama'yı işaretleyin.NOT: Geliştirici Seçenekleri'ni altifleştirmek için Ayarlar > Cihaz Hakkında > Yapım Numarası'na 7 kere hızlı bir şekilde basın.

3. Adım: Telefonunuzu kapatın ve Ses kısma + Home + Güç tuşuna basılı tutun. Ardından aşağıdaki gibi bir ekran gelecek Ses Açma tuşuna basarak Continue deyin. Böylece telefonunuz Download Mod'a girmiş olacak.4. Adım: Galaxy S4 Driver'larını yükleyin. Ardından Odin 3.07 programını çalıştırın. Odin 3.07 programını çalıştırdıktan sonra telefonunuzu USB kablosu ile bilgisayarınıza bağlayın. Bir kaç saniye içinde telefonunuz Odin 3.07 programı tarafından tanınacak. Telefonunuz tanındığı zaman aşağıdaki gibi ID:COM kısmı mavi olacak.


5. Adım: ID:COM kısmı mavi olduktan sonra PDA butonuna tıklayıp SGS4 Root Dosyası'nı (CF-Auto-Root-ja3g-ja3gxx-gti9500.tar.md5 dosyası) seçin.


Ardından Start tuşuna basarak Root işlemini başlatın. Root işlemi başladıktan sonra aşağıdaki ekran karşınıza çıkacak. Bu sırada telefonunuz bir kaç kez yeniden başlatılacak.


Ve Root işlemi tamamlandıktan sonra aşağıdaki gibi yeşil bir kutuda PASS! yazısı göreceksiniz.


Artık Samsung Galaxy S4'ünüzü başarıyla Root'ladınız. Özgürlüğün tadını çıkarın!

NOT: Telefonunuzun Root'lu olduğunu menüye yeni eklenen "SuperSU" adlı uygulamadan anlayabilirsiniz.

Bu yazı size yardımcı oldu mu? O zaman aşağıdaki kahve resmine tıklayarak bize ücretsiz kahve ısmarlayın. Teşekkürler. :)Soru ve görüşleriniz için varsa yorum bırakabilirsiniz.
Bu Yayın Telif Hakları Yasasınca Korunmaktadır.
Copyright © 2012  Mükemmelin Blogu 

6 Yorum:

 1. merhaba bu root telefonları kasarmı

  YanıtlaSil
 2. ben 3 tuşa basınca ekran açılmıyor telefon normal olarak açılıyor

  YanıtlaSil
 3. fetih dönmez---> eğer gelişmiş bir rom yükler üzerine de performans modlu kernel yüklerseniz telefonunuz kasmaz hatta daha da hızlanır onu da bırakın uçak olur , ama normal root yükleseniz de kasmaz , bahattin bey samsung'ta deniyoesunuz değil mi :)

  YanıtlaSil
 4. Bu roottan sonra çalışmayan bir özellik varmı?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Berkan keskin garanti gidecek yazilim gunc3llenmiyecek baska bir sorunu yok

   Sil
 5. Merhaba
  Açıklamada 4. adımın başında " Galaxy S4 Driver'larını yükleyin " demişsiniz , ama açıklama yok. Sonra Odin'le bağlanacağız da bu driver yükleme nedir ve nasıldır?

  YanıtlaSil